10 ditë pasi ra në koma pas nokautit, ndërron jetë boksieri 26 vjeçar

Prishtinë | 09 Jan 2022 | 15:41 | Nga Ekonomia Online

Një lajm tronditës vjen nga bota e boksit.

Boksieri rus, Arrest Sahakyan ka ndërruar jetë, 10 ditë pasi ra në koma nga një nokaut që pësoi gjatë një meçi.

Sahakyan ndërroi jetë pas meçit ndaj Igor Semernin, i cili e nokautoi dhe e la në gjendje koma. Ai nokaut doli të ishte fatal.

Boksieri armeno-rus qëndroi në koma për 10 ditë, para se të njoftohej për vdekjen e tij.

Gjatë karrierës së tij, boksieri zhvilloi 9 meçe duke fituar gjashtë nga to.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme