20 transferimet më të shtrenjta gjatë kësaj vere

Prishtinë | 11 Gus 2016 | 10:07 | Nga

Merkatoja e kësaj vere ka qenë një në më të çmendurat e viteve të fundit. Deri tani janë bërë transferime të mëdha ku vlen të theksohet transferimi i Paul Pogbas që theu rekord duke u shndërruar në lojtarin më të shtrenjtë në histori të futbollit, 110 milionë euro.

Pothuajse gjitha klubet e mëdha Evropiane kanë shpenzuar shuma marramendëse këtë verë për të sjell në skuadrën e tyre yje.

“Corriere dello Sport’”ka publikuar 20 lojtarët më të shtrenjtë që janë transferuar deri më tani teksa mes tyre është edhe Granit Xhaka.

Tre transferimet më të shtrenjta deri më tani janë Paul Pogba te Manchester Unitedi, Gonzalo Higuaín te Juventusi dhe Hulk te ekipi kinez Shanghai.

20 Transferimet

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme