Anthony Joshua zyrtarizon ndeshje sërish në “Wembley”, zbulon rivalin

Prishtinë | 08 Kor 2018 | 18:36 | Nga

Matchroom Sport ka njoftuar se dy ndeshjet e ardhshme të Anthony Joshua do të organizohen në stadiumin “Wembley”.

Joshua, i cili mban aktualisht titujt e IBF, WBA, WBO dhe IBO ka zhvilluar dhe në dy raste në këtë impiant, duke përfshirë edhe sfidën e prillit të kaluar kur ai mundi Wladimir Klitschko.

Medalja e artë olimpike kishte shpresuar të përballet me kampionatin e WBC-së Deontay Wilder në sfidën e tij të ardhshëm, por u zbulua muajin e kaluar se negociatat ishin shkatërruar për shkak se WBA bëri thirrje që Joshua të përballet me sfiduesin e detyrueshëm Alexander Povetkin.

Ky takim do të zhvillohet më 22 shtator, me një njoftim zyrtar që pritet të jepet në ditët e ardhshme ndërkohë që “Matchroom” ka konfirmuar gjithashtu se Joshua është planifikuar të konkurrojë në stadiumin kombëtar më 13 prill.

Nëse Joshua do të mposhtet Povetkin, promotori Eddie Hearn ka gjasa të rifillojë bisedimet me ekipin e Wilder për një përballje në pranverën e ardhshme, por Wilder kohët e fundit sugjeroi se çdo marrëveshje është tani jashtë planeve të tij.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme