Atletja nga Arabia Saudite shkruan historinë në “Rio 2016”

Prishtinë | 13 Gus 2016 | 14:59 | Nga

Kariman Abuljadayel u bë atletja e parë nga Arabia Saudite që garoi në 100 metra sprint në Olimpiadë. 22-vjeçja me mbulesë në tërë trupin, nuk ishte në gjendje të kualifikohej, por përfundoi e shtata në garën e saj kualifikuese ku regjistroi kohë prej 14.61 sekonda. Kamia Yousufi nga Afganistani po ashtu garoi me mbulesë dhe përfundoi e fundit në garën e saj ku shënoi kohë 14.02.

https://www.youtube.com/watch?v=7vpjsv7wA5I

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme