Baptista: Messi dhe Neymar të njëjtë, nëse i godet i motivon

Prishtinë | 12 Shk 2018 | 19:56 | Nga

Ish sulmuesi i Real Madrid dhe Arsenal, Julio Baptista, ka bërë disa komente rreth yjeve, Lionel Messi dhe Neymar.

Sipas brazilianit, të dy janë asi lloj lojtarësh që po që se i godet gjatë ndeshjes ata vetëm që i motivon më shumë, shkruan Marca, përcjell Klan Kosova.

“Kur kemi luajtur kundër Argjentinës, mund të them se nuk e goditëm Messin sepse kjo do ta zgjonte atë dhe e njëjta vlen për Neymar, ai është një prej futbollistëve më të rrezikshëm”.

“Neymar ka aftësinë që të vështirën ta bëjë të duket e lehtë, ai është i pjekur dhe e shijon futbollin që bën, pasi është i rëndësishëm”.

Sa i përket ndeshjes Real Madrid – Paris Saint-Germain ai ka thënë se skuadra franceze ka sulmin më të rrezikshëm në Evropë, kurse Los Blancos sipas tij janë jokonsistent.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme