Depay e kalon Holandën në epërsi kundër Gjeorgjisë

Prishtinë | 06 Qer 2021 | 18:52 | Nga Ekonomia Online

Holanda ka kaluar në epërsi 1:0 kundër Gjeorgjisë, në një ndeshje miqësore që po zhvillohet momentalisht në Enschede.

Memphis Depay shënoi për 1:0 për Holandën në minutën e 10-të.

Sulmuesi i Lyonit ishte i saktë nga penalltia.

Holanda është duke u përgatitur për Kampionatin Evropian 2020, i cili nis këtë të premte.

Holandezët janë në grup më Austrinë, Maqedoninë e Veriut dhe Ukrainën

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme