Djali i futbollistit Michael Ballack vdes në një aksident me motoçikletë

Prishtinë | 05 Gus 2021 | 17:29 | Nga Ekonomia Online

Emilio Ballack, djali adoleshent i ish mesfushorit të Gjermanisë dhe Chelseas, Michael Ballack, ka vdekur pasi u aksidentua me motoçikletë pranë shtëpisë së pushimeve të familjes në Portugali.

18 vjeçari u përfshi në aksident rreth orës 2 të mëngjesit të së enjtes në jug të Lisbonës.

Zjarrfikësit u thirrën për ta tërhequr atë nga rrënoja, para se të shpallej i vdekur në vendngjarje.

Ballack ende nuk ka bërë ndonjë koment zyrtar, shkruan DailyMail, transmeton Klankosova.tv.

Ai lindi më 2002, një vit pas djalit të tyre të madh, Louis, dhe ishte tre vjet më i madh se më i riu i Ballack, Jordi.

Emilio kohët e fundit postoi fotografi të kohës së tij në Portugali në fundjavë, duke treguar fotografi të kohës së tij në plazh me familjen e tij.

“Të gjithë të lidhur me Klubin e Futbollit Chelsea janë të tronditur dhe të pikëlluar kur mësuan për vdekjen e Emilio Ballack në moshën tmerrësisht të re, 18 vjeç, të gjitha mendimet tona janë me babanë e tij Michael dhe familjen e tij në këtë kohë të trishtuar”, shkroi Chelsea në Twitter.

Të ngjashme