Formacionet zyrtare: Kosovë – Mali i Zi

Prishtinë | 14 Tet 2019 | 19:19 | Nga Ekonomia Online

Janë bërë zyrtare formacionet e përballjes Kosovë – Mali i Zi.

Kombëtarja e Kosovës me fillim nga ora 20:45 në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ zhvillon ndeshjen e radhës kualifikuese për Euro 2020, duke pritur Malin e Zi,

Trajneri Bernard Challandes ka vendosur që krahun e djathtë të pjesës ofensive t’ia besojë Florent Hadërgjonajt.

Në formacion te Kosova janë rikthyer Benjamin Kololli dhe Milot Rashica.

Formacionet zyrtare:

Të ngjashme