Griezmann, njëri prej kapiteneve të Atletico Madrid

Prishtinë | 14 Gus 2018 | 19:16 | Nga

Pas largimit të Gabit, klubi nga kryeqyteti i Spanjës ka konfirmuar katër kapitenet e tyre të ri, duke përfshirë këtu edhe sulmuesin e Francës
Antoine Griezmann është emëruar njëri nga katër kapitenët e Atletico Madridit pas largimit të Gabit.

Ylli i Francës, i cili i ndihmoi Les Bleus ta fitoj Botërorin në Rusi, është promovuar kapiten për herë të prë pasi që 35 vjeçari Gabi u largua për t’ju bashkuar skuadrës Al Sadd.

Mbrojtësi Diego Godin do të jetë kapitani i parë, koke do të jetë kapiteni i dytë, kurse pas tyre janë Griezmann dhe Juanfran.

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme