Inter Miami i uron “mirëseardhje” Higuanit

Prishtinë | 11 Sht 2020 | 21:03 | Nga Ekonomia Online

Sulmuesi i Juventusit, Gonzalo Higuain i është uruar “mirëseardhje” nga klubi i tij i ri, Inter Miami

Sulmuesi ka negociuar një shkëputje më herët të kontratës me Juve të enjten, duke marrë 4 milionë euro pse është larguar – 50 për qind më pak sa kishte mbetur nga paga e tij.

Ai ka ateruar sot në Inter Miami CF dhe shefi Jorge Mas ka postuar disa fotografi ku shihet në krah të Pipitas.

“Një mirëpritje e ngrohtë për Gonzalo Higuain, një sulmues klasi botëror dhe kampion”.

Pasi që Juventus lajmëroi shkëputjen e kontratës, ai u larguar për të nënshkruar kontratë të re me klubin nga MLS.

Të ngjashme