Ish-lojtari i njohur i prinë listës për t’u bërë trajner i Genoas

Genoa's Thiago Motta celebrates after scoring against Juventus during their serie A football match between Genoa and Juventus, at Luigi Ferraris stadium on April 11, 2009 in Genova. AFP PHOTO/ FABIO MUZZI (Photo credit should read FABIO MUZZI/AFP/Getty Images)
Prishtinë | 21 Tet 2019 | 13:26 | Nga Ekonomia Online

Ish-mesfushori i Genoas Thiago Motta po shfaqet si favoriti për të zëvendësuar Aurelio Andreazzoli si trajneri i klubit.

Genoa dukej se po gjente trajnerin e ri por u refuzuan sërish nga Gennaro Gattuso.

Sidoqoftë, flitet se drejtuesit e klubit italian janë “intriguar” nga ideja për të sjellë Motta, përcjell lajmi.net.

37-vjeçari rifilloi karrierën e tij Genoan gjatë edicionit 2008/09 ndërsa ai vazhdoi të luante me Interin dhe Paris Saint-Germain.

Ai drejtoi PSG U19 sezonin e kaluar, por e liroi rolin gjatë verës.

Italiani aktualisht është regjistruar në një kurs trajnimi të FIGC në Coverciano.

Të ngjashme