Juve shënon fitoren e pestë radhazi

Prishtinë | 12 Shk 2017 | 22:44 | Nga

Juventusi ka shënuar fitoren e pestë rresht në Serie A, pasi ka mposhtur Cagliarin 0 me 2 si mysafir në xhiron e 24-të të Series A.

Gonzalo Higuain shënoi dy golat e fitores në minutat 37 dhe 47.

Cagliari mbylli ndeshjen me një futbollist më pak pasi Barella u ndëshkua me të kuq në minutën e 67-të.

Juve vazhdon të prijë sigurt drejt titullit me 60 pikë pas 24 ndeshjeve. Shtatë pikë më pak ka Roma që është e dyta.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme