Juventusi gati të godasë me dy transferime

Prishtinë | 10 Sht 2018 | 17:39 | Nga

Blerja e Cristiano Ronaldos nga Juventus, padyshim që ka bërë një bujë të madhe duke u shkruar në historin e futbollit si një nga tranferimet më të mëdha në këtë sport.

Por Juventus nuk ndalet me kaq!

Sipas “Tuttosport”, klubi i Torinos është ende në zhvillim e sipër për të kryer dy lëvizje të madhe.

Bëhet fjalë për yllin e Manchester United, Paul Pogba dhe mbrojtësin e Real Madrid, Marcelo.

Te dy lojtarët nuk po kalojnë një periudhë të mirë ë klubet aktuale dhe mendohet se në merakton e dimrit Juventus do të bëjë goditjen e bujshme.

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme