Kompozitori i famshëm koncert për Lionel Messi

Prishtinë | 27 Dhj 2018 | 09:14 | Nga Ekonomia Online

Ylli argjentinas Lionel Messi, ishte tema e një koncerti të kompozitorit të famshëm Daniel Pacitti, i cili e krijoji një vepër të tërë muzikore për të.

Vepra e tij përbëhej nga tri pjesë kryesore: Arrabal, Remembranaz dhe Tangool.

Kompozitori për të përditshmen spanjolle “Marca” u shpreh se Messi është një frymëzim për të, dhe e quajti atë si një ndër yjet më të jashtëzakonshëm të sportit të të gjitha kohëve.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme