Luis Nani e ka të qartë se kush është lojtari më i mirë në botë

Prishtinë | 05 Qer 2019 | 11:20 | Nga Ekonomia Online

Sipas tij, Cristiano Ronaldo është ende lojtari më i mirë në botë, pavarësisht se nuk fitoi Champions Leaguen me Juventusin.

 “Ishte një sezon i suksesshëm për të. Mendoj se ai ka luajtur mirë”, tha ai për Omnisport.

“Nuk është e lehtë të luash në Itali, sepse futbolli është shumë taktik, mbrojtësit atje janë më të fortë”.

“Ai shënoi shumë gola, vazhdoi të ishte më i miri në botë. Mendoj se ai ka qenë i jashtëzakonshëm”, përfundoi Nani që aktualisht është lojtar i Orlando City në MLS.

Ronaldo ndihmoi “Zonjën e Vjetër” të fitojë Serie A dhe Superkupën e Italisë në sezonin e tij të parë, duke shënuar 28 gola në 43 ndeshje në të gjitha garat.

Të ngjashme