“Më të mirët në botë” – Tifozët anglezë të mahnitur nga “Dardanët”

Prishtinë | 11 Sht 2019 | 12:15 | Nga Ekonomia Online

Përderisa tifozët anglezë që ishin në shtëpi e shprehën habinë e tyre nga loja sulmuese e Kosovës në ndeshjen kundër Anglisë, ata që ishin në stadiumin u mahnitën nga tifozët e Kosovës në tribuna.

Anglia shënoi fitore me rezultat 5:3 në ndeshjen e mbrëmshme kundër Kosovës, në stadiumin e Southamptonit, “St.Mary’s”, duke i dhënë kështu fund ecurisë së Kosovës prej 15 ndeshjeve pa disfatë, raporton Gazeta Express.

Përkundër që Kosova po pësonte disfatë 5:1 në fund të pjesës së parë, “Dardanët” nuk u ndalën asnjëherë duke festuar dhe duke e shfaqur mbështetjen e tyre për ekipin kombëtar. Kjo gjë i habiti tifozët e Anglisë.

“Duhet të them se tifozët e Kosovës ishin të mrekullueshëm. Shumë të zhurmshëm gjatë gjithë ndeshjes saqë mendojë se ata fituan kur përfundoi loja. Nuk do të kemi tifozë mysafirë në St. Mary’s për një kohë të gjatë pas kësaj”, shkroi Rob Price.

Rob Price
@SaintRobinho86
Got to say Kosovo fans were incredible. Very noisy for the whole game, you’d have thought they had won at full time. There will not be a better away end at St Mary’s for a long time after this #ENGKOS

Embedded video
1,015
11:07 PM – Sep 10, 2019
Twitter Ads info and privacy
260 people are talking about this
“Pak fjalë për tifozët e Kosovës – ndër mbështetësit më të mirë, nëse jo më të mirët, që i kam parë në një ndeshje futbolli. Të mrekullueshëm”, shkroi Dan Burnham.

Dan Burnham
@DanBurnham_
· 12h
There’s certainly worse ways of spending a Tuesday evening #ENGKOS

View image on Twitter

Dan Burnham
@DanBurnham_
A quick word on the Kosovo fans – one of if not the best support I’ve seen at a football game. Superb. #ENGKOS

Embedded video
510
11:55 PM – Sep 10, 2019
Twitter Ads info and privacy
134 people are talking about this
“Nuk them shpeshherë gjëra për kundërshtarët, por mes guximit të qartë, Kosova e bëri veten krenare sonte. Këta tifozë ishin të shkëlqyeshëm për 90 minuta (tifozët më të mirë mysafirë që i kam parë ndonjëherë) dhe ishim dëshmitarë të një ndeshjeje të çmendur futbolli”, shkroi Harry Waldron.

Harry Waldron
@hwaldron15
Not often I say stuff about the opposition, but through sheer fearlessness, Kosovo did themselves proud tonight. These supporters were immense for 90 minutes (best away support I’ve seen live) and witnessed what was a crazy game of football. #ENGVKOS

Embedded video
183
1:01 AM – Sep 11, 2019
Twitter Ads info and privacy
42 people are talking about this
“Çfarë zhurme nga tifozët e Kosovës sonte. Ndeshje e mrekullueshme për ta shikuar, Anglia në fazën e sulmit është diçka krejt tjetër”, shkroi Alex Burrows.

Alex
@Burrows1919
Some noise from the Kosovo 🇽🇰 fans tonight. Fair play 👏🏼👏🏼 – great game to watch, England going forward are something else!

View image on Twitter
33
11:56 PM – Sep 10, 2019
Twitter Ads info and privacy
See Alex’s other Tweets
Skuadra e Gareth Southgate mbetet lidere e Grupit A me pikë maksimale nga katër ndeshje. Kosova e Bernard Challandes, ndërkohë, zbret në pozitën e tretë më 8 pikë, një pikë më pak se Republika e Çekisë në vendin e dytë. Kjo pasi Çekia e mundi 3:0 Malin e Zi.

Të ngjashme