Milani do të largohet nga Superliga

Prishtinë | 21 Pri 2021 | 11:00 | Nga Ekonomia Online

Skuadra e Milanit është e gatshme të largohet nga Superliga e Evropës, shkruan “The Athletic”, të mërkurën.

Reagimi i klubit vjen pas tërheqjes së gjashtë ekipet angleze, Manchester Cityt, Liverpoolit, Manchester Unitedit, Arsenalit, Tottenhamit dhe Chelseat.

Raportohet se Milani është klubi i parë i treshes italiane që do të tërhiqet, duke e lënë Juventusin dhe Interin në Superligë.

Rrugën e klubeve angleze mund të ndjekin edhe ato spanjolle, por jo të gjitha.

Barcelona kishte një klauzolë që i lejonte të largohej nga Superliga pa penalizim, nëse nuk do të merrte votat e anëtarëve të klubit.

Deri me tani vetëm gjashtë ekipet nga Anglia e kanë konfirmuar tërheqjen.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme