Newcastle konsideron blerjen e Bergwijn

Prishtinë | 10 Jan 2022 | 16:15 | Nga Ekonomia Online

Mediat në Angli kanë shkruar sot se Newcastle është duke vazhduar të mendojë për përforcimet gjatë dimrit.

Sipas 90min, ata janë duke marrë në konsideratë blerjen e sulmuesit anësorë të Tottenham, Steven Bergwijn.

24 vjeçare nuk është startues i rregullt për Spurs këtë sezon dhe përfaqësuesit e tij janë duke shikuar për ta gjetur një skuadër që do ta marrë atë qoftë edhe në huazim.

Ajax po ashtu është lidhur me huazimin e Bergwijn, por Newcastle mund t’ia marrë atyre nga dora holandezin, para se afati dimëror të mbyllet.

Të ngjashme