Pioli ka treguar gabimet e Milanit në humbjen nga Liverpooli

Prishtinë | 16 Sht 2021 | 09:04 | Nga Ekonomia Online

Stefano Pioli ka thënë se keqardhjet e vërteta janë golat e pjesës së dytë të Liverpoolit pas humbjes 3-2 në Anfield , pasi sipas tij Milani bëri gabime që ishin të shmangshme në nivelin e Ligës së Kampionëve.

Rossonerët po qëndronin në epërsi pas pjesës së parë 2-1 pasi shënuan me Ante Rebic dhe Brahim Diaz për të neutralizuar golin me devijim të Trent Alexander-Arnold.

Megjithatë, Salah barazoi menjëherë pas rifillimit dhe Jordan Henderson e shënoi golin e fitores për tri pikët e para të Reds.

“Liverpool meriton merita për intensitetin dhe cilësinë e tyre, mbi të gjitha në 25 minutat e para”, ka thënë fillimisht Pioli për Sky Sport Italia.

“Ne kishim mundësi ta ndryshonim dhe keqardhjet e vërteta janë dy golat që pësuam në pjesën e dytë. Së bashku me cilësinë e Liverpoolit, ne gjithashtu bëmë gabime në ato dy gola. Shpresojmë, në të ardhmen do të përballemi me skuadra me pak më pak cilësi dhe nuk do të pranojmë gola në ato situata”.

“Ky ishte një mësim i vlefshëm që do të na ndihmojë të ecim përpara. Skuadra ishte e motivuar, ne prisnim që Liverpooli të fillonte fuqishëm, por ishim shumë statikë dhe nuk mund ta kalonim shtypjen e tyre të parë. Kur nuk e ke topin, rrezikon”.

Të ngjashme