Real Madridi do të bëjë ofertë për Pogban në verë

Prishtinë | 26 Mar 2020 | 12:21 | Nga Ekonomia Online

Real Madridi do të bëjë ofertë për mesfushorin francez të Manchester Unitedit, Paul Pogba në afatin kalimtar të verës, shkruan gazeta “AS”, transmeton Koha.net.

Kontrata e Pogbas me Unitedin skadon në verën e vitit 2021 dhe ai po pritet të largohet në fund të këtij stinori. Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane është një adhurues i madh i Pogbas. Por, Real Madridi duhet të paguajë rreth 100 milionë euro nëse dëshiron të transferojë reprezentuesin e Francës. Pogba është duke u kërkuar edhe nga Juventusi.

Të ngjashme