Sane më i dalluari: Frankfurt 2-1 Bayern, notat e lojtarëve

Prishtinë | 20 Shk 2021 | 18:03 | Nga Ekonomia Online

Eintracht Frankfurti ka shënuar fitore 2-1 ndaj Bayern Munichut në kuadër të javës së 22-të në Bundesliga.

Golat për vendasit i shënuan Kamada dhe Amin Younes, derisa për Bavarezët shënoi Robert Lewandowski.

Eintracht Frankfurti ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.00, me Bayernin që u vlerësua 6.96.

Lojtari me paraqitje më të mirë në këtë takim ishte Leroy Sane me notën 8.3.

Në anën tjetër, dështimet e kësaj sfide dolën të ishin Marco Roca dhe Makoto Hasebe që u vlerësuan me 6.4.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Të ngjashme