Sonte super ndeshja Francë – Gjermani

Prishtinë | 15 Qer 2021 | 09:01 | Nga Ekonomia Online

Sonte (e martë) do të zhvillohen dy super ndeshje në kuadër të Kampionatit Evropian “Euro 2020”.

Ndeshja më e zjarrtë do jetë mes dy kampionëve të Botës, Francës dhe Gjermanisë.

Dy Kombëtaret duan vetëm fitore duke marrë parasysh që ndodhen në grup të vështirë, aty ku i pranishëm është edhe Kombëtarja e Portugalisë.

Ndërkohë, Hungaria do zhvillojë ndeshjen ndaj Portugalisë, që nis në ora 18:00.

Kurse, super takimi mes Francës dhe Gjermanisë nis në ora 21:00.

Të ngjashme