Tërheqja e shortit në Ligën e Kombeve

Prishtinë | 16 Dhj 2021 | 18:37 | Nga Ekonomia Online

Ka filluar ceremonia hedhjes së shortit për fazën e parë të edicionit të tretë të Ligës së Kombeve në Nyon në Zvicrës.

Shorti do të fillojë me grupin D:

D1: Latvia, Andora

D2: San Marino, Qipro/Estoni, Malta, Liechtenstein

Vazo tjetër do të jetë e grupit C:

C1: Ishujt Faroe, Lituania, Turqi

C2: Qipro/Estoni, Kosova, Greqia, Irlandë Veriore

C3: Khazakstan/Moldova, Azerbeixhan, Bellorusi

C4: Gibraltar, Maqedoni Veriore,

Pra, Kosova do të ketë në grup Qipron ose Estoninë, Greqinë dhe Irlandën Veriore.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme