Wan-Bissaka i kërkon Palaces që ta lë të bashkohet me Unitedin

Prishtinë | 12 Qer 2019 | 08:55 | Nga Ekonomia Online

Aaron Wan-Bissaka i ka treguar klubit të tanishëm Crystal Palace se dëshiron që të largohet.

Leja për t’u larguar nga Selhurst Park nënkupton kalimin e tij në Manchester United.

Djajtë e Kuq raportohet se do të provojnë që të bëjnë ofertën e radhës për mbrojtësin, pasi që tentativa e tyre e parë kishte dështuar.

21 vjeçari që ka kontratë deri më 2022 ëndërron kalimin në Old Trafford dhe shpreson që Palace do ta lë të largohet kësaj vere.

Të ngjashme