Zyrtare: Argjentina shkarkon trajnerin

Prishtinë | 11 Pri 2017 | 09:13 | Nga

Argjentina ka shkarkuar trajnerin e kombëtares.

Edgardo Bauza nuk është më trajneri i përfaqësueses argjentinase.

Presidenti i Federatës së Futbollit të Argjentinës (AFA) Claudio Tapia konfirmoi shkarkimin e 59-vjeçarit.

“Ne konfirmojmë se Bauza nuk do të jetë më trajner i ekipit të Argjentinë”, ka deklaruar Tapia.

Ndryshe, Argjentina nën drejtimin e trajnerit të larguar ka pasur bilanc tre fitoreve dhe po aq humbjeve ndërsa në dy ndeshje ka barazuar

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme