Sulm me armë në një kishë në Nigeri, dyshohet për të vrarë e të kidnapuar

Prishtinë | 05 Qer 2022 | 16:05 | Nga Ekonomia Online

Persona të armatosur kanë sulmuar një kishë katolike në shtetin Ondo, në jugperëndim të Nigerisë, ku dyshohet për të vrarë dhe të kidnapuar.

Sipas dëshmitarëve, burra të armatosur hynë në kishën, Shën Francis Xavier, në qytetin Owo, gjatë një shërbimi të së dielës, shkruan BBC.

Nigeria ka përjetuar një rritje të dhunës në muajt e fundit, me raporte për rrëmbime dhe sulme që vijnë nga i gjithë vendi i gjerë.

Të ngjashme