Sveçla konfirmon se polici i plagosur në vjedhjen në Zllakuqan është liruar për në shtëpi

Prishtinë | 09 Maj 2024 | 16:41 | Nga Ekonomia Online

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se pjesëtari i policisë, i plagosur gjatë reagimit në një tentim vjedhje në Kishën e Zllakuqanit është Januz Veselaj.

Sveçla tha se është informuar nga drejtori i Policisë se Veselaj, pas tretmanit të nevojshëm në QKUK është liruar në shtëpi.

“Përgëzoj zyrtarët policor për përgjigjen e shpejtë në rast pas marrjes së informatës dhe zyrtarin Januz Veselaj për reagimin profesional përkundër rrezikimit të jetës së tij”.

“Kërkoj nga njësitet përkatëse zbardhjen sa më të shpejtë të këtij rasti dhe sjelljen e kriminelëve para drejtësisë. Kushdo që në çfarëdo forme tenton të cenojë jetën apo pronën e qytetarëve tanë dhe shtetit tonë do të ballafaqohet me forcën e ligjit”, shkroi Sveçla.

Deri më tani, policia nuk ka raportuar për ndonjë person të arrestuar në lidhje me ngjarjen.

Të ngjashme