Hakohen Facebook, Twitter dhe Instagrami

Prishtinë | 08 Shk 2020 | 14:31 | Nga Ekonomia Online

“OurMine” hakon llogarinë e Facebookut.

Një grup hakerësh ka marrë llogarinë e Facebookut të premtën në mbrëmje, raporton “BBC”, transmeton lajmi.net.

Grupi i quajtur “OurMine”, postoi në Twitter dhe Instagram duke thënë se edhe Facebook dhe Messenger janë të hakueshëm.

Në postimin e bërë grupi shtoi duke thënë: “Përshëndetje, ne jemi OurMine. Edhe Facebook është i hakueshëm por të paktën sigurinë e ka më të mirë se Twitter”.

Të ngjashme