Qeveria tërheq demarkacionin nga rendi i ditës

Prishtinë | 01 Sht 2016 | 14:26 | Nga Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës është tërhequr nga rendi i ditës marrëveshja e demarkacionit të kufirit me Malin e Zi.

Kryeministri Isa Mustafa, i cili doli në foltore, tha se nuk ka iphone 6s plus replacement screen kushte debati për demarkacionin, pasi që nuk po merr pjesë një grup parlamentar (Lista Srpska), e cila ka vënë disa kushte.

“Sot nuk janë rrethanat që të votojmë demarkacionin. Do të mundohemi të arrijmë një bashkëbisedim dhe rendim të përbashkët. Nuk është në rregull, kur kemi edhe presion dhe kushtëzime. Tërheqja nuk nënkupton që do ta rinegociojmë ose tërheqim marrëveshjen”, ka sqaruar kryeministri Mustafa.

Të ngjashme