Tifozët e Kosovës nderojnë Madeleine Albright në ndeshjen ndaj Burkina Fasos

Prishtinë | 24 Mar 2022 | 18:11 | Nga Ekonomia Online

Ka nisur ndeshja miqësore mes Kosovës dhe Burkina Fasos në kryeqytet.

Në stadiumin “Fadil Vokrri”, Kosova është nikoqire e kombëtares afrikane.

Në tribuna, tifozët e Kosovës kanë bartur edhe një pankartë me stemën e NATO-s dhe me ish-sekretaren, Madeleine Albright, e cila vdiq dje.

Kjo është ndeshja e parë e Alain Giresses në krye të Kosovës.

Ndryshe, pas pesë ditësh, Kosova e luan një miqësore tjetër ndaj Zvicrës në Cyrih.


/frontonline/

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme