Trajneri i Gjermanisë: Jemi përgatitur shumë mirë për Danimarkën

Prishtinë | 29 Qer 2024 | 12:53 | Nga Ekonomia Online

Sot nisin ndeshjet me eliminim direkt në Euro 2024.

Ndeshja Zvicër-Itali luhet nga ora 18:00, kurse Gjermania luan kundër Danimarkës nga 21:00 në kuadër të raundit të 1/8-ve.

Trajneri i kombëtares Gjermani, Julian Nagelsmann, ka thënë se ekipi i tij është i përgatitur për të luajtur kundër danezëve.

“Ndihem i lehtësuar, jam komplet i lirshëm, sepse jemi përgatitur shumë mirë për Danimarkën. Dhe kur punon fort e përgatitesh për gjithçka, çdo detaj, atëherë nuk ka si të mos e bësh gjumin e qetë”.

“Unë e kam të qartë se çfarë është në gjendje të arrijë Kombëtarja jonë. Djemtë do të zbresin në fushë për fitore. Shpresoj t’i realizojmë pritshmëritë e mëdha që Federata dhe tifozët kanë ndaj nesh. Uroj t’i kënaqim të gjithë“, ka deklaruar ai.

Të ngjashme