U parandaluan disa raste të kontrabandës në veri, reagon Sveçla

Prishtinë | 05 Qer 2023 | 20:14 | Nga Ekonomia Online

Xhelal Sveçla, ministër i Punëve të Brendshme, ka shkruar për aksionet e Policisë së Kosovës në Veri të Kosovës.

Ai ka thënë se Policia është duke parandaluar kontrabandën.

Ka përmendur rastin e së dielës ku u konfiskuan disa produkte si mishra e çokollata, si dhe konfiskimin e një automjeti në kërkim ndërkombëtar.

”Dy ditët e fundit, në disa operacione në veri, @Kosovo_Police ka parandaluar rastet e kontrabandës dhe ka konfiskuar një automjet në kërkim ndërkombëtar”.Angazhimi ynë mbetet i njëjtë: kushtetutshmëri dhe ligjshmëri në të gjithë vendin tonë, për një mjedis të sigurt për të gjithë qytetarët”, ka shkruar Sveçla në Twitter.

Të ngjashme