Borisov: Ndaj Ivanov-it gjithmonë jam sjellur me respekt

Prishtinë | 15 Qer 2018 | 08:20 | Nga

Do të kishte qenë tradhti nëse pas asaj që lexova dje, pas një takimi prej 120 sekondash midis kryeministrit Zoran Zaev, ministrit të jashtëm, Nikolla Dimitrov dhe kryetarit Gjorge Ivanov, ta takoja sot me nderime, tha kryeministri bullgar, Bojko Borisov duke iu përgjigjur në pyetjen e gazetarit, për anulimin e takimin me kreun e shtetit të Maqedonisë, përcjell Telegrafi Maqedoni.

“Për kryetarin Gjorge Ivanov gjithmonë jam sjellur me respekt të madh. Kryetari Ivanov e di shumë se e vetmja gjë që duam për Maqedoninë është integrimi evropian, pranimi në BE dhe NATO, prosperiteti dhe lidhshmëria, tha Borisov.

Të ngjashme