Hoxha: Minatorët janë historia e Mitrovicës dhe Kosovës

Prishtinë | 06 Shk 2021 | 11:22 | Nga Ekonomia Online

Kandidatja për deputete nga radhët e PDK-së, Eliza Hoxha ka vizituar minatorët e Trepçës.

Ajo ka thënë se ata janë historia e Mitrovicës dhe Kosovës.

“Për historitë dhe rezistencën e dritave të nëntokës që i dhuruan dritën tokës së Kosovës. Minatorët janë historia e Mitrovices, janë historia e Kosovës. Rimëkëmbja e këtij sektori është rimëkëmbje për tokën tonë të pasur”, ka shkruar Hoxha.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme