Vazhdon procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të UÇK-së

Prishtinë | 07 Maj 2024 | 08:27 | Nga Ekonomia Online

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë sot do të vazhdojë procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçit, Jakup Krasniqit, Rexhep Selimit dhe Kadri Veselit.

Në seancën e sotme e cila fillon në orën 10:00, pritet të dëshmoi dëshmitrari i 62-të. Kryetari i trupit gjykues të hënën ka theksuar se dëshmitari i radhës është me videolidhje.

Të hënën e ka përfubduar dëshminë e tij dëshmitarit të 61-të.

Të ngjashme