Vuçiq: Jam nervoz, nuk do të ketë bisedime të lehta në Berlin

Prishtinë | 03 Maj 2022 | 16:24 | Nga Ekonomia Online

Scholz ftoi në Berlin Vuçiqin dhe kryeministrin e Republikës së Kosovës, Albin Kurti, me të cilët do të zhvillojë bisedime të veçanta.

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë sot se ishte nervoz para takimit të nesërm me kancelarin gjerman Olaf Scholz dhe se nuk e priste një bisedë të lehtë.

Vuçiq nesër do të udhëtojë për në Berlin, ku do të takohet me kancelarin Scholz dhe i pyetur nga gazetarët se çfarë pret nga takimi i nesërm, ai tha se është nervoz dhe i frikësuar nga ajo bisedë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme