Borrelli e Lajçaku presin në takim të parin Vuçiqin

Ohër | 18 Mar 2023 | 11:08 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Në Ohër ka nisur takimi mes presidentit serb, Aleksandar Vuçiq me shefin e diplomacisë së evropiane, Josep Borrell dhe emisarin e BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak.

Shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell, do të mbajë takime të ndara me Vuçiqin dhe me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

Më pas pritet të mbahet takimi trepalësh, Borrell-Kurti-Vuçiq, mirëpo nuk është bërë e ditur ora e saktë se kur nis ky takim.

Të ngjashme