Analisti që përkrah VV-në: Në Mitrovicë fiton kandidati Bedri Hamza

Prishtinë | 08 Tet 2021 | 21:35 | Nga Ekonomia Online

Analisti Xhevdet Pozhari ka nxjerrur një parashikim rreth rezultatit të zgjedhjeve lokale që mbahen me 17 tetor.

Pozhari i cili është edhe përkrahës i Lëvizjes Vetëvendosje, ka thënë se në Mitrovicë fiton kandidati i PDK-së për kryetar, Bedri Hamza.

Tutje Pozhari ka parashikuar edhe rezultatin në disa nga komunat e tjera të vendit.

Postimi i plotë:

Ata që i përcjellin shkrimet e mia ndoshta e mbajnë mend se në raport me zgjedhjet komunale pata thënë:

VV fiton në Prishtinë dhe Prizren. LDK në Pejë dhe Gjilan. PDK në Mitrovicë dhe Ferizaj. AAK në Gjakovë.

Sipas matjeve të ndryshme, veç Mimoza Kusari mund të bëjë befasi dhe të sjellë naj ndryshim nga ky parashikim.

Të ngjashme