Zhdukini qimet për 2 minuta

Prishtinë | 06 Maj 2023 | 23:04 | Nga Ekonomia Online

Për të hequr qimet mund të provoni metoda të ndryshme të cilat janë shpesh të pasuksesshme për shkak se ato rritet përsëri shpejt.

Megjithatë, ka disa zgjidhje natyrale për këtë problem që mund ti heq qimet pa shkuar në sallon ose depilim.

Këto receta zbusin pasi përbërësit përmbajnë vitamina esenciale dhe minerale .

Këto trajtime janë përdorur shpesh nga gratë në Lindjen e Mesme:

Ju duhet vetëm limon dhe sheqer asgjë më shumë.

Bëni një qull nga lëngu i limonit dhe një lugë sheqer . Kur aplikoni këtë përzierje që ju duhet për të vënë nën sqetulla, lëreni atë disa minuta dhe hiqet pastaj me një peshqir të lagur .

Përsëriteni trajtimin dy herë në javë dhe qimet do të fillojë së shpejti të zhduket .

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme