Ahmeti ua uron besimtarëve musliman festën e Kurban Bajramit

Prishtinë | 16 Qer 2024 | 08:19 | Nga Ekonomia Online

I pari i komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti u ka uruar qytetarëve festën e Kurban Bajramit.

“Të nderuar qytetarë,

Në këtë ditë të veçantë të Kurban Bajramit, dëshiroj t’ju uroj gëzim, paqe dhe begati. Le të jetë kjo festë një mundësi për të reflektuar mbi vlerat e sakrificës, dashurisë dhe solidaritetit që na bashkon.

Le të festojmë së bashku me familjarë e miq.

Gëzuar Kurban Bajramin!”, ka shkruar ai në postimin e tij.

Të ngjashme