Aksidenti me fatalitet i shoferit të kamionit në Ferizaj, policia tregon shkaktarin

Prishtinë | 31 Kor 2022 | 09:53 | Nga Ekonomia Online

Një person derisa ka qenë duke drejtuar kamionin, duke hyrë në autostradën, dyshohet se nuk ka përshtatur shpejtësinë e lëvizjes dhe është rrokullisur.

Ekipi mjekësor ka konstatuar vdekjen e viktimës në vendin e ngjarjes. Rasti ka ndodhur të shtunên rreth orës 09:41, në fshatin Bibaj të Ferizajt.

Sipas Policisë, në vendngjarje kanë edhe dalë njësitet përkatëse policore, emergjenca dhe zjarrfikësit.

“Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë është dërguar në IML për obduksion”, thuhet në raportin e PK-së.

Të ngjashme