Aktivistët e Lëvizjes feministe studentore vendosin parulla në kampusin e UP-së, si revolte ndaj vendimeve për profesorin Xhevat Krasniqi

Prishtinë | 06 Maj 2024 | 09:15 | Nga Ekonomia Online

Aktivistet-ët e LFS-së, në shenjë revolte ndaj vendimit mbi rastin e profesorit universitar, Xhevat Krasniqit kanë lënë parullat mureve të fakulteteve e në kampusin e UP-së.

“Ne nuk do të ndalojmë rezistencën deri sa të vendoset drejtësi, dhe inkurajojmë studentet e tjera të denoncojnë rastet e tyre, sepse vetëm kështu mund ta ribëjmë UP-në”. shkruan në postimin e tyre.

Të ngjashme