Anëtarja e VV-së e dëshpëruar me partinë: Në zgjedhjet e ardhshme do ta votoj Mërgim Lushtakun

Prishtinë | 18 Mar 2022 | 11:17 | Nga Ekonomia Online

Anëtarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Donika Gashi, është dëshpëruar me partinë në të cilën është, për shkak të ligjit që ua lejon martesën dy personave të gjinisë së njëjtë.

Gashi thotë se është turp për Lëvizjen Vetëvendosje, teksa shton se do ta konsideroj idenë që vota e saj të shkojë diku tjetër – “kudo që është Mërgim Lushtaku.

Shkrimi i plotë:

Dy fjalë për VV-në: Bravo! dhe turp!

Unë tash e tutje kam me konsideru idenë që vota ime me u numëru diku tjetër.

Kudo që osht Mërgim Lushtaku. Ai i vetmi prej pjesëtarëve të dy partive tjera të mëdha deputetët e të cilave ikën e nuk morën përgjegjësi për votim të Kodit Civil, e bëri diferencën. Kësaj here. Ta shohim çka do të ndodhë herën tjetër. Hapni sytë mire!”,

Të ngjashme