Argjentina është fituese e Kupës së Botës

Prishtinë | 18 Dhj 2022 | 19:07 | Nga Ekonomia Online

Argjentina është Kampion i Botës në futboll, pasi ka mundur Francën pas ekzekutimit të penalltive.

Argjentinasit ishin të pagabueshëm nga pesë penallti, ndërsa francezët i humbën dy.

Ndeshja pas 120 minutave përfundoi 3:3.

Ky është titulli i tretë i Kupës së Botës për Argjentinën dhe i pari për Messin.

Të ngjashme