Bahtiri për koncertin mbi Ibër: Përveç Shakirës, i kemi shkruar edhe Madonnës

Prishtinë | 22 Tet 2018 | 18:53 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, foli edhe njëherë për koncertin i cili pritet të zhvillohet gjatë ceremonisë për hapjen e Urës së Ibrit.

“Koncerti është tepër i nevojshëm dhe me gjëra të mira mund ta bashkojmë qytetin”, tha Bahtiri në Klan Kosova.

“Unë kam kërkuar që një koncert i tillë t’i bashkojë serbët dhe shqiptarët për të qenë në mënyrë festive hapja e Urës”.

Bahtiri foli edhe për Shakirën, emri i parë që u bë publik për të qenë pjesë e koncertit madhështor.

“Ne i kemi dërguar shkresë zyrtare jo vetëm Shakirës por edhe disa të tjerëve dhe po presim përgjigje prej tyre. Ta shohim kur e ka të lirë apo mundësi ta bëjë atë. Sigurisht do të marrim siguri sepse po mendojmë të bëjmë diçka të mirë”.

Bahtiri zbuloi se nëntë artistëve iu bë shkresë zyrtare, në mesin e tyre Madonnës dhe disa artistëve të tjerë të njohur.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme