Dardan Molliqaj lirohet nga paraburgimi

Prishtinë | 03 Shk 2022 | 20:32 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, është liruar nga paraburgimi.

Molliqaj ishte arrestuar të martën pak para futjes në emisionin Pressing në T7. Ai kërkohej nga Policia për shkak se dyshohej që kishte sulmuar një zyrtar policor më datën 29 janar kur ishte mbajtur një protestë kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike, e ku të pranishëm ishin qindra njerëz.

PSD dhe Molliqaj ishin ankuar se arrestimi ishte bërë për arsye politike dhe se Molliqajt nuk i ishte treguar fletearresti.

Po ashtu, për arsye të njëjtë ishte arrestuar edhe aktivisti i PSD-së, Adem Megjuani.

Të dyve u ishte shqiptuar masa e ndalimit për 48 orë, por Megjuani ishte liruar dje pasi ishte arrestuar një ditë më herët se Molliqaj.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme