Delawie largohet nga Kuvendi, thotë se do të kthehet dhe nuk heq dorë nga demarkacioni

Prishtinë | 21 Mar 2018 | 13:52 | Nga Valbona Bytyqi

Ambasadori i ShBA-së, Greg Delawie, është laguar nga Kuvendi siç ka thënë për të zhvilluar disa takime në ambasadë.

Ai ka thënë se do të kthehet sërish në Kuvend dhe nuk do të heq dorë nga miratimi i demarkacioni, raporton Ekonomia Online.

“Më duhet të kthehem në ambasadë për disa takime, do të kthehem prapë, unë nuk do të heq dorë”.

“Shpresoj që as deputetët nuk do të heqin dorë nga votimi i marrëveshjes së demarkacionit”.

Të ngjashme