Digjet një veturë në Prishtinë dhe një fabrikë në Gjakovë

Ilustrim
Prishtinë | 28 Nën 2022 | 08:46 | Nga Ekonomia Online

Policia e Kosovës në raportin 24 orësh ka njoftuar për dy raste të zjarrvënies që kanë ndodhur në Prishtinë dhe Gjakovë.

Në rastin e parë në Prishtinë te “Rruga B” në rrethana ende të panjohura është përfshirë nga zjarri një automjet, pronë e viktimës mashkull kosovar.

Njësitet policore dhe zjarrfikësit kanë dalë në vendin e ngjarjes, të cilët kanë arritur që ta lokalizojnë dhe fikin zjarrin.

“Të lënduar nuk ka, përveç dëmeve materiale. Lidhur me rastin është informuar edhe prokurori, ndërsa njësitet policore janë duke hetuar rastin”, njofton policia.

Kurse në Gjakovë në fshatin Jahoc, ankuesi ka informuar se në rrethana të panjohura në zjarr i është përfshirë fabrika.

Zjarrfikësit kanë shuar zjarrin, kurse rasti është duke u hetuar.

Të ngjashme