Dita e Forcave të Armatosura Shqiptare, uron Haradinaj: Sot ato kontribuojnë për paqen në botë

Prishtinë | 04 Dhj 2022 | 12:43 | Nga Ekonomia Online

Dita e Forcave të Armatosura Shqiptare, uron Haradinaj: Sot ato kontribuojnë për paqen në botë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka uruar Shqipërinë me rastin e Ditës së Forcave të Armatosura.

Përmes një postimi në Facebook, Haradinaj ka thënë se sot kujtojmë ata që kontribuan për krijimin dhe fuqizimin e Ushtrisë Shqiptare. 

“Në këtë përvjetor, kujtojmë me respektin më të madh të gjithë ata që kontribuan për krijimin dhe fuqizimin e Ushtrisë Shqiptare”, ka shkruar Haradinaj. 

Postimi i plotë: 

Urime Ditën e Forcave të Armatosura Shqiptare!

Në këtë përvjetor, kujtojmë me respektin më të madh të gjithë ata që kontribuan për krijimin dhe fuqizimin e Ushtrisë Shqiptare.

Sot, Forcat e Armatosura Shqiptare si pjesë e NATO-, kontribuojnë për paqen në misione të ndryshme në botë.

Urime!

Të ngjashme