Gërvalla: Kosova, e përkushtuar që të përforcojë miqësinë me Britaninë e Madhe

Prishtinë | 07 Sht 2022 | 08:35 | Nga Ekonomia Online

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla-Schwarz, e ka uruar James Cleverly për emërimin si Sekretar i Shtetit për Punë të Jashtme në Britaninë e Madhe.

Ajo ka thënë se Kosova është e përkushtuar që ta forcojë miqësinë me Britaninë e Madhe.

“Urime James Cleverly për emërimin e tij si Sekretar i Shtetit të Britanisë së Madhe për Punë të Jashtme, Commonëealth dhe Zhvillim. Kosova është e përkushtuar që të përforcojë miqësinë dhe partneritetin e fuqishëm me Britaninë e Madhe”, ka shkruar kryediplomatja në Twitter.

Të ngjashme